اطلاعیه

فعال شدن سامانه انتقالی و مهمانی دانشجویان

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۵ کد : ۹۶۲ اطلاعیه های عمومی دانشجویی
تعداد بازدید:۱۹۳
سامانه ثبت درخواست مهمانی و انتقال دانشجویان دوره های کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و دکترای حرفه ای (سامانه سجاد https://portal.saorg.ir) از تاریخ اول اردیبهشت فعال خواهد شد و تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ برای ثبت درخواست توسط متقاضیان دارای شرایط خاص ادامه خواهد یافت.
فعال شدن سامانه انتقالی و مهمانی دانشجویان

فعال شدن سامانه انتقالی و مهمانی دانشجویان در وزارت علوم

 

اطلاعیه شماره 1

در خصوص میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی

ســـازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راســتای انجام هر چه بهتر آئین نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال ضروری دانشجویان زمان ثبت­نام متقاضیان مذکور را برای سال تحصیلی 1401-1402 از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir اعلام می نماید.

  •  با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و پیروی تمام موسسات آموزش عالی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا به اطلاع می‌رساند که در صورت تداوم وضعیت بیماری، میهمانی و انتقال دانشجویان تحت شرایط حاکم می­باشد و موافقت موسسات مبدا و مقصد با درخواست‌های مربوطه در صورت بازگشت به شرایط عادی در موسسات آموزش عالی امکان­پذیر خواهد بود.
  • دانشگاه­ها و موسسات باید زمان شروع ثبت درخواست­های میهمانی و انتقال را با استفاده از ابزارهای مناسب اطلاع رسانی علی­الخصوص از طریق فضای مجازی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند.

دانشگاه­های مبدأ باید بر اساس مفاد آیین­نامه  شماره 88441/3/41 مورخ 20/3/92 (در صورت تصویب ایین­نامه جدید ابلاغ خواهد شد) درخواست دانشجو را بررسی نموده و در صورت داشتن شرایط از اول خرداد لغایت 15 تیر ماه نظر خود را در سامانه اعلام نماید.

وظایف متقاضی:

  • دانشجو در صورت داشتن شرایط خاص، ضمن آگاهی از شرایط حاکم به دلیل بروز بیماری کرونا و شرایط دانشگاه مبدا و مقصد بایستی با اطلاع کامل از وضعیت تحصیلی خود و شرایط ثبت­نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (اول اردیبهشت لغایت سی و یکم اردیبهشت) درخواست خود مبنی بر بر نوع آن (2 نیمسال میهمانی،‌ تمدید میهمانی، میهمان دائم و انتقال) برای سال تحصیلی 1401-1402 ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا نماید.

تذکر: لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست خود را ارائه نمایند.

  • متقاضی مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحدهای درخواستی ارائه شده در خصوص شرایط خاص و درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.
  • دانشگاه انتخابی حتما بایستی در شهر محل سکونت خانواده متقاضی یا حتی­الامکان در صورت نبود دانشگاه در محل مذکور، در شهرهای نزدیکتر به محل سکونت باشد تا از ترددهای غیرضروری جلوگیری گردد.
  • متقاضیان محترم همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل در خصوص سامانه از قسمت پشتیبانی سامانه درخواست خود را ارسال نمایند.

اداره کل امور دانشجویان داخل

کلید واژه ها: اداره کل امور دانشجویان داخل سامانه سجاد درخواست مهمانی و انتقال دانشجویان


نظر شما :